Zatvori oglas

Samsung BijelaIako je većina navijača, prema anketi, već nekoliko sati prije meča znala da će Samsung White pobijediti, niko nije očekivao ovakav fijasko Samsung Blue. Bijeli se bez ikakvog ustručavanja nosio sa sestrinskom ekipom u vidu Plavih i sa apsolutnom sigurnošću prošao je polufinale bez izgubljenog meča, pa je odluka pala nakon samo tri utakmice i Samsung White sa ukupno 12 pobjeda i samo jedan poraz na njihovom kontu plasiraju se u finale ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u League Of Legends.

Već u prvom polufinalnom meču, Bijeli su pokazali punu snagu, a od 12. minute, kada su navijači konačno dobili prvu krv, za koju je SSW Looper topper za Akali uzeo bonus zlata, samo je pljuštalo Samsung Blue, što je rezultiralo konačnim rezultatom 24-3 i uništenjem mreže Plavih u 29. minuti. Drugi gem je već bio nešto izbalansiraniji, ali nakon 10. minute Bijeli je ponovo pokazao svoje kvalitete i razlika između osvojenih zlata se samo povećavala u njegovu korist, sve do 33. minute, kada je bijeli odlučio prekinuti utakmicu uništavanjem Plavog nexusa. , čije su se šanse za unapređenje naglo značajno smanjile.

Treću utakmicu možda i ne treba komentarisati, skoro do detalja se ponovio scenario iz prve utakmice i Samsung White je konačnim rezultatom 28:3 u 23. minuti potvrdio spremnost za finale prvenstva 2014. održat će se u nedjelju 19.10. i SSW će se suočiti sa kineskim OMG-om ili Star Horn Royal Clubom, koji je prošao u finale prošle godine, ali je izgubio od južnokorejskog SKT-a.